Zaznacz stronę

Ściana wyłożona betonem dekoracyjnym jest obiektem pożądania wielu ludzi. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w stylu industrialnym i skandynawskim, gdzie naturalne materiały i minimalistyczne formy są podstawą. Poza tym, jest to materiał niezwykle trwały i elegancki, dlatego też zdobywa coraz to większą rzeszę swoich wielbicieli. Jednak beton architektoniczny w kuchni wcale nie musi znajdować się jedynie na ścianie. Zupełną nowością są blaty betonowe z betonu dekoracyjnego, które budzą zachwyt swoją elegancją i dostojnością.

Nowoczesne blaty kuchenne betonowe

Blaty betonowe są nowością na polskim rynku. Szturmem podbijają nowoczesne restauracje i niebanalne mieszkania. Są nie tylko fantastycznym, estetycznym dodatkiem, ale również niezwykle trwałym materiałem, który będzie cieszył Twoje oko przez wiele lat.

Blaty betonowe – zalety

Jeśli marzysz o jednolitym blacie, w którym dyskretnie umiejscowiony został zlew, to betonowe rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Zlewozmywak jest „wyciśnięty” w betonie i tworzy jeden monolit. Jest to nie tylko wizualna zaleta, ale również niesamowite ułatwienie w utrzymaniu czystości. Dzięki temu, że zlewozmywak nie posiada żadnych zbędnych zagięć czy łączeń, wystarczy przetrzeć go ścierką, aby zawsze lśnił czystością. Takie rozwiązanie jest niezwykle trwałe, naprawdę trzeba się natrudzić, aby zniszczyć blat betonowy, dlatego też będzie Ci on służył przez wiele lat, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu kuchni. Jeśli zamontujesz ten blat, zupełnie nie będziesz musiał się martwić o przypadkowe zarysowania, spadająca pokrywka czy nóż nie będzie budził Twojej grozy – nawet upadający największy garnek nie jest w stanie zniszczyć blatu. Jednak wszystkie jego techniczne zalety nie są tak ważne w stosunku do jego niesamowitego wyglądu. Nowoczesne blaty kuchenne betonowe to zupełna innowacja, która wprowadzi do Twojego mieszkania klasę i elegancję. Co prawda najbardziej pasują one do stylu industrialnego i skandynawskiego, ale z powodzeniem możesz wprowadzić je do innych aranżacji, a ich obecność doda Twojemu wnętrzu ponadczasowy wygląd i będzie budziło zazdrość Twoich gości.

Blaty betonowe – wady

Jak każdy produkt, tak i blat z betonu ma pewne wady. Najważniejszą rzeczą jest to, że jest on ciężki, swoją wagą deklasuje płyty, drewniane blaty czy płytki. Dlatego też, zanim postanowisz wprowadzić tę szczyptę luksusu do swojej kuchni, upewnij się, że meble, na których będzie on zamocowany wytrzymają jego obciążenie. Kolejną ważną rzeczą jest to, że posiada on małą odporność na wszelkiego rodzaju kwasy. Co prawda substancje, które mogą go nieznacznie uszkodzić rzadko mają bezpośredni kontakt z blatem, ale jednak pod tym względem należy być ostrożnym.

Beton architektoniczny w kuchni

Wbrew pozorom betonowe rozwiązania komponują się praktycznie z każdym stylem. Na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić blat betonowy w stylu rustykalnym czy prowansalskim, ale wróćmy wspomnieniami do domów naszych babć, czy nie było tam sporo elementów kamiennych, które beton przypomina? Kamienne podstawy pod gorące garnki czy wyłożone kamieniem piece były obecne w każdym domu. Być może opinia, że beton dekoracyjny pasuje do każdego stylu wydaje się być niezwykle odważna, jednak tak naprawdę wszystko jest kwestią odpowiedniej aranżacji i wkomponowania danego materiału do danego designu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange