Zaznacz stronę

Znudziła ci się twoja stara komódka? Znalazłaś na strychu komódkę po babci, która jest w nie najlepszym stanie, ale szkoda ci ją wyrzucić? Podpowiemy ci, jak w łatwy, szybki i tani sposób możesz je nadać zupełnie nowy wygląd.

Czego potrzebujesz?

Oczywiście komódki. Oprócz niej kup rolkę papierowej tapety w kwiatowe motywy, ozdobne gałki do mebli (tyle, ile jest szufladek w komódce), białą farbę akrylową lub w winnym wybranym przez siebie kolorze, drobnoziarnistego papieru ściernego oraz kleju do papierowych tapet. Tapetę możesz zastąpić samoprzylepną okleiną do mebli. W sklepach z tapetami jest nie tylko duży wybór tapet, ale także oklein.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim musisz najpierw oczyścić drewnianą komódkę z kurzu. Następnie przetrzyj ją drobnoziarnistym papierem ściernym. Dokładnie usuń z niej kurz, który pozostał po przetarciu, użyj do tego odkurzacza. Po usunięciu kurzu pomaluj komódką farbą w wybranym kolorze. Jeśli wybrałaś jasną tapetę, możesz wybrać farbę w kolorze białym lub kości słoniowej. Kolory te pięknie współgrają z jasną tapetą. Odstaw komódkę do wyschnięcia.

Co dalej?

Kiedy drewniana komódka jest już sucha wyjmij z niej szuflady i bardzo dokładnie je zmierz. Następnie przytnij tapetę zgodnie z wymiarami szufladek. Pamiętaj, aby pozostawić kilka centymetrów zapasu na krawędzie szufladek! Wycięte paski tapety przyklej starannie do frontów szufladek przy pomocy kleju do tapet. Wygładź starannie, aby usunąć bąble powietrza. Wymierz dokładnie blat komódki i oklej go w taki sam sposób, jak szufladki.

Wymieniamy gałki

Wymiana gałek w komódce nie jest konieczna, jeśli w tej, którą masz są one ładne. Ale nadasz swojej nowej komódce bardziej stylowy wygląd, jeśli wymienisz je na nowe. Jeśli planujesz wstawić odświeżoną komódkę do sypialni, którą urządziłaś w romantycznym stylu wybierz nowe gałki kryształowe lub ceramiczne. Po przykręceniu gałek twoja nowa komódka jest gotowa.
Co jeszcze możemy odnowić przy pomocy tapety?

Papierową tapetę lub samoprzylepną okładzinę możemy wykorzystać także do odmiany prostego regalika. Dzięki temu zamieni się on w stylową szafkę lub mini kredens. Z regału wyjmujemy wszystkie półki. Dokładnie mierzymy tył regału – odcięty pas tapety lub folii musi dokładnie przykryć tył. Odmierzamy potrzebny nam kawałek tapety lub samoprzylepnej folii do mebli. Tapetę przyklejamy klejem do tapet lub dwustronną taśmą klejącą. Jeśli wybierzemy tapetę w duże kwiatowe desenie otrzymamy regalik, który swoim stylem będzie nawiązywał do lat 70. Ten styl jest modny nie tylko w modzie, ale także w aranżacji wnętrz. Wygląd regaliku możemy zmienić jeszcze bardziej. W marketach budowlanych oraz w sklepach z artykułami stolarskimi dostępne są zaokrąglone drewniane listwy. Możemy pomalować je farbą w sprayu na wybrany przez siebie kolor i po wyschnięciu przymocować przy pomocy kleju do drewna.

Sposoby, które zaproponowaliśmy są tanie i bardzo proste do wykonania. Z nadaniem nowego wyglądu starej komódce czy prostemu regalikowi poradzi sobie każda kobieta.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange