Hyundai i jego elektryczne samochody

Samochody elektryczne nadal stanowią nowość. Jak każda budzą ciekawość, a także niemałe wątpliwości. Nic więc dziwnego, że zwykły Kowalski ostrożnie podchodzi do elektryków. Eksperci ds. motoryzacji podkreślają jednak, że wkrótce samochody elektroniczne będą powszechnie jeździć po drogach i bać się ich nie należy. W tę zmianę głęboko wierzą przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego i swoim klientom coraz więcej ekologicznych aut z napędem elektronicznym. Liderem w tym segmencie jest marka Hyundai. To z jego stajni pochodzą najpopularniejsze modele samochodów elektronicznych.

Eko samochód – przyszłość światowej motoryzacji?

Pojazdy elektroniczne to te posiadające jako napęd jeden lub więcej silników elektronicznych. Rynek samochodów przyjaznych środowisku w ostatnich latach notuje dynamiczny rozwój. Stale pojawiają się nowe modele, które trafiają nie tylko w gusta ekologów, ale i zwykłych pojazdów. Doceniają oni przede wszystkim niski koszt eksploatacji w porównaniu do pojazdów na paliwa płynne. Samochody elektroniczne pochwalić mogą się też ciekawym designem i dużą praktycznością. Stały rozwój tego segmentu samochodów pozwala proponować kierowcom coraz lepsze modele. Te kultowe pochodzą ze stajni Hyundai. Marka to obok Renault i Nissana jest liderem samochodów z napędem elektrycznym w Europie.

Kultowy model samochodu elektronicznego

Chociaż segment samochodów elektronicznych jest bogaty, to nie wszystkie z nich już teraz są w stanie zastąpić pojazdy z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Takim modelem jest natomiast Hyundai i Kona Electric. Samochód ten „zalewa” polskie drogi i cieszy się dużym zainteresowaniem. Popularność tego modelu wynika m.in. z ciekawego, crossowego wyglądu. Z parametrami kultowego eko auta można zapanować się na  https://nawrot.hyundai.pl/, a także poznać nowości planowane na 2020 roku.

Nowości roku 2020 od Hyundai

Hyundai zapowiedział, że w ciągu najbliższych 6 lat wprowadzi do swojej oferty aż 16 nowych modeli samochodów elektronicznych. Na rozwój tego segmentu pojazdów ma przeznaczyć ok. 60 bilionów wonów, czyli równowartość ponad 200 miliardów złotych. Nowe modele mają zasilić segment aut miejskich, a także segment samochodów D w górę. W 2020 roku zaplanowano premiery takich modeli jak:

  • i10 Nowej Generacji – model ten przyciąga wzrok swoimi opływowymi liniami i mocnymi kontrastami; wyróżnia się nisko poprowadzoną linią dachu oraz szerszym nadwoziem, które nadają świeżego i odważnego charakteru;
  • i20 Nowej generacji – w trakcie projektowania tego modelu zastosowany został język Sensuous Sportiness; samochód charakteryzuje się sportowym, dynamicznym designem oraz typowym dla marki Hyundai kaskowym grillem, który rozszerza się w stronę boków auta;
  • i30 – odważny i elegancki; odświeżony wygląd w modeli i30 zyskał przedni zderzak i kaskadowy grill; elementy te poszerzają samochód i nadają mu atletyczny wygląd; nowoczesny wygląd dopełniają nowe, smuklejsze reflektory w technologii LED oraz światła LED do jazdy dziennej;
  • Santa Fe – na 2020 roku zaplanowana jest premiera odświeżonej wersji modelu Santa Fe, który jest tym flagowym samochodem Hyundai; w nowej odsłonie auto zyskuje dostojny i wyrazisty wygląd zewnętrzny, a także odświeżone wnętrze.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange