Motyle, liście i kamienie w aranżacji wnętrz

Zaczerpnięte z natury motywy są od lat na topie. Możemy je wykorzystać do dekoracji mieszkania.

Liście

Jeszcze do niedawana wykorzystywaliśmy je głównie do dekoracji jesiennych. Stąd też motyw ten najczęściej pojawiał się w kolorach wybitnie jesiennych: odcieniach złota, brązu i rudościach. Teraz to się zmieniło i liście wkraczają do naszych wnętrz także w innych barwach. Bogactwo kolorów, kształtów, rodzajów i faktur sprawia, że możemy je wykorzystać na zasłonach, poduszkach, tapicerowanych meblach. Możemy też wybrać tapetę z wytłoczonym wzorem liści. W sklepach znajdziemy także patery, wazony, a nawet łyżki, które wiernie oddają kształt liści. Możemy wybierać pomiędzy rodzimymi liśćmi klonu albo dębu a egzotycznymi liśćmi bananowców i palm.

Efektowną ozdobą wnętrza mogą nie tylko kwiaty w wazonie, ale także liście. W pękatym wazonie z ceramiki pięknie będą wyglądały dorodne liście różnych odmian ogrodowej funkii (hosta) lub filodendrona. Bardzo prostą, ale jakże efektowną dekorację zrobimy z liści same. Wystarczy tylko w czasie spaceru znaleźć dorodny liść (obojętnie jaki) i zasuszyć go na płasko na przykład pomiędzy kartkami książki. Kiedy zaschnie wystarczy nakleić go delikatnie na kawałek czerpanego papieru i oprawić w antyramę. Ozdobą kuchni mogą być także liście wycięte ze sklejki i pomalowane zieloną farbą. Liście najlepiej prezentują się w połączeniu z odcieniami brązu, soczystą zielenią, bielą. Sprawdzają się, jako element dekoracyjny nie tylko w tradycyjnie, ale także w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Motyle

Są radosne i kolorowe, do każdego mieszkania wniosą lekkość, optymizm, świeżość. Kojarzą się nam wszystkim z latem. Mogą towarzyszyć nam w kuchni(pięknie wyglądają na kubeczkach, talerzach, misach), ożywiać ściany lub podłogę w pokoju (modne są duże motyle zamiast dywanu w tradycyjnym kwadratowym lub prostokątnym kształcie)), mogą zdobić zasłony lub poduszki. Są romantyczne, dzięki nim bardzo szybko nadasz wnętrzu kobiecego charakteru. Dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz, w których dominują mocne, nasycone kolory. Ale sprawdzą się także w otoczeniu pastelowych barw: odcieniach różu, lawendy, błękitu. Decydując się na jeden mocny akcent w kształcie motyla, pozostałe dodatki musisz jednak dobrać wyjątkowo ostrożnie. Aby pokazać, że jesteś trendy nie musisz biec do sklepu i kupować dywanu w kształcie motyla.

Proste ozdoby w kształcie motyla zrobisz sama dosłownie w kilka chwil i za kilka groszy. Wystarczy, że kupisz w pasmanterii arkusze kolorowe filcu i wytniesz z nich motyle. Możesz nim ozdobić lampę, poduszki albo zasłony. Możesz też kupić gotowy szablon malarski (dostępne w sklepach papierniczych), przyłożyć go do ściany, wypełnić farbą w wybranym kolorze. To prosty sposób, aby ozdobić na przykład ścianę w sypialni.

Kamienie

Motywy te sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu. Morskie lub rzeczne kamienie możesz przemycić na fototapecie (znów wróciły do łask) czy obrazie. Chłodne i surowe kamienie najlepiej wyglądają w połączeniu z białym lub srebrnym kolorem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange