Pachnące ozdoby na Boże Narodzenie

Za kilka miesięcy Boże Narodzenie. Podpowiemy ci, jak możesz sama przygotować naturalne ozdoby pachnące cynamonem, goździkami czy pomarańczą. Zawarte w nich olejki eteryczne pachną intensywnie i długo. Są też bardzo ładne i proste do wykonania. Dzięki nim atmosferę świąt możesz poczuć w swoim domu już na początku grudnia.

Bombka pachnąca cynamonem

Do przygotowania takiej bombki potrzebujesz:
styropianowej kuli lub gąbki florystycznej w kształcie kuli;
lasek cynamonu;
pistoletu do klejenia na gorąco;
wstążki i sznurka.
Laski cynamonu potnij na kawałki o długości 3-5. Przyklej je do gąbki lub kuli ze styropianu przy pomocy pistoletu. Układaj je tak, aby przylegały do siebie dość ciasno. Po wyschnięciu kleju przez jedną z lasek przewlecz sznurek (będzie służył jako zawieszka), zawiąż kokardkę z wstążki. Kiedy bombka zacznie słabiej pachnąć, możesz skropić ją cynamonowym olejkiem. Cynamonową bombkę możesz zawiesić na choince, możesz też wykorzystać ją do zrobienia dekoracji.

Gwiazdki pachnące anyżem

Aby je zrobić, przygotuj:
resztki białych świeczek;
dwa garnki: większy i mniejszy;
papier i blachę do pieczenia;
gwiazdki anyżu;
foremki do ciastek w kształcie gwiazdki;
cienki sznureczek i gwóźdź.
Zacznij od roztopienia świeczek w kąpieli wodnej. Głęboką blachę do pieczenia wyłóż szczelnie papierem. Wylej roztopiony wosk i ułóż w nim (zanim zastygnie!) foremki do ciastek. Do każdej foremki włóż jedną gwiazdkę anyżu. Odstaw i poczekaj aż wosk stężeje. Wtedy wykrój z niego foremki i wyjmij uzyskane kształty. Rozgrzej gwóźdź lub grubą szpilkę (potrzymaj je przy zapalonej świecy) i zrób dziurkę. Przewlecz sznureczek. Pachnące anyżem gwiazdki możesz zawiesić na choince.

Świeczka w pomarańczy

Do przygotowania świeczki pachnącej pomarańczą potrzebujesz:
foremki do ciastek w kształcie gwiazdki;
dużej pomarańczy;
ostrego noża;
goździków;
świeczki tealight.
Pomarańczę przekrój na pół. Za pomocą łyżki wydrąż miąższ ze środka. Na szczycie górnej części jednej połówki za pomocą foremki do ciastek wytnij gwiazdę. To samo zrób na drugiej połówce pomarańczy. Wokół otworu powbijaj goździki; zrób to tylko na górnej połówce. Do dolnej połówki wstaw świeczkę tealight. Kiedy ją zapalisz, przykryją górną połową, którą ozdobiłaś goździkami. Ciepło, które będzie się wydzielało z palącej się świeczki uwolni olejki eteryczne z pomarańczy i goździków. Wokół będzie się roztaczał przyjemny i bardzo intensywny zapach.

Śnieg za oknem, pięknie udekorowany dom, choinka wprowadzają do domu świąteczny nastrój. Ale w taki nastrój może nas wprowadzić także zapach. Warto przygotować wcześniej świąteczne pachnące ozdoby. Są naturalne i bardzo proste do wykonania. Ich wykonanie zajmie ci tylko kilka minut, a materiały do ich wykonania znajdziesz w swoim domu lub kupisz w najbliższym sklepie spożywczym. Gąbkę florystyczną możesz kupić w kwiaciarni. Z kupnem styropianowej kuli także nie będziesz mieć problemu. Pachnące ozdoby możesz zrobić wspólnie ze starszymi dziećmi. Dzięki nim będzie pięknie pachnieć świętami.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange