Styl skandynawski w mieszkaniu

Ojczyzną stylu skandynawskiego jest Europa Północna, a ściślej z krajów położonych na Półwyspie Skandynawskim. Stąd nazwa tego stylu. Już kilkanaście lat temu styl ten przekroczył granice Skandynawii, stał się bardzo popularny w wielu krajach Europy. Wnętrza w stylu skandynawskim bardzo chętnie urządzane są także w Polsce.

Cechy charakterystyczne

Styl skandynawski wyróżnia się między innymi jasną tonacją kolorystyczną. We wnętrzach dominują neutralne kolory. Królem barw jest oczywiście kojarząca się z chłodnym klimatem Półwyspu Skandynawskiego biel. W wnętrzach nie może zabraknąć także różnych odcieni szarości. Aby trochę przełamać monotonią barw wprowadza się także beże. Bardzo ważną rolę w wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim odgrywają tkaniny. Powinny to być jednak tkaniny utkane z naturalnych włókien: len, bawełna, juta, wełna. We wnętrzach powinny znaleźć się także inne naturalne materiały. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim drewno.

Ocieplamy chłodny styl skandynawski

Białe meble, szare podłogi i niewielka ilość beżu sprawiają, że wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są bardzo jasne, ale jednocześnie niezwykle chłodne. Pojawia się ostatnio nowy trend, który sprowadza się do zastosowania dodatkowych kolorów. Ich zadaniem jest ocieplenie chłodnych skandynawskich wnętrz. Pojawią się więc we wnętrzach dodatki w kolorze fioletu, w odcieniach miedzi, mięty, delikatne odcienie różu, a nawet rozbielone odcienie koloru niebieskiego.
We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim bardzo ważną rolę pełnią tkaniny. Aby je jednak ocieplić stawiamy na dodatki wydziergane z grubej i kolorowej włóczki, miękkie, grube pledy i poduszki. One także powinny być kolorowe.

Już od kilku sezonów bardzo chętnie urządzamy swoje mieszkania w stylu skandynawskim. Szarości, biele i naturalne materiały to najbardziej charakterystyczne cechy dla tego stylu. Teraz jednak styl skandynawski staje się trochę bardziej ciepły. Pojawiają się bowiem nowe akcenty kolorystyczne: fiolety, miedź, delikatny róż i niebieski.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange