Własnoręczne dekoracje na Boże Narodzenie

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby pięknie udekorować na święta dom lub mieszkanie. Oto kilka pomysłów na proste do wykonania ozdoby świąteczne.

Oryginalna mini choinka

Zanim zaczniesz ją robić musisz wybrać się na spacer. Do jej wykonania potrzebne są bowiem modrzewiowe szyszki. Kiedy je uzbierasz ułóż je na kilka dni w ciepłym miejscu, aby wyschły. Do przygotowania choinki będziesz potrzebować nie tylko szyszek, ale także stożka ze styropianu (stożek możesz też zrobić sama z grubego brystolu), pistoletu do klejenia na gorąco (jeśli nie masz pistoletu, kup klej winylowy do styropianu i drewna), patyka, z którego zrobisz pień swojej choinki oraz ozdobnej doniczki. Szyszki, z których zrobisz choinkę możesz zostawić w naturalnym kolorze, ale możesz je też pomalować na biały, złoty lub srebrny kolor. Jeśli chcesz je pomalować wybierz farbę w sprayu. Dopasuj stożek do doniczki – jeśli je za duży możesz go przyciąć ostrym nożem. Przyklejaj szyszki do stożka przy pomocy rozgrzanego pistoletu, zacznij od góry i staraj się szyszki przyklejać ściśle. Oklejony szyszkami stożek wciśnij w doniczkę. Gąbkę możesz zamaskować szyszkami, zieloną krepiną lub mchem. Choinka z szyszek nie musi być miniaturowa. Do jej zrobienia możesz użyć większych, na przykład sosnowych szyszek i stożka z gąbki w większym rozmiarze. Gąbkę kupisz w kwiaciarni lub w sklepie z zaopatrzeniem dla florystów.

Dekorujemy okno

Szybę możesz udekorować papierowymi gwiazdkami. Do zrobienia takiej dekoracji potrzebujesz cienkiej bibuły (nie krepiny) w wybranym kolorze: białym lub błękitnym. Potrzebne będą ci również nożyczki i klej. Z bibuły w wybranym kolorze wytnij duże kwadraty. Każdy z nich złóż po przekątnej na pół. Otrzymany trójkąt złóż jeszcze dwukrotnie. Przytnij jego końce, aby otrzymać trójkąt równoramienny. Ponacinaj go ostrymi nożyczkami według własnego uznania. Uważaj jednak, abyś nie przycięła wierzchołków trójkąta. Rozłóż wycięte gwiazdki i naklej je na okno.

Pachnące dekoracje

Aby zrobić taką aromatyczną dekorację możesz wykorzystać limonki, cytryny lub pomarańcze. Wybrane owoce dokładnie wyszoruj gorącą wodą i osusz. Następnie przy pomocy małego, ostrego nożyka na skórkach powycinaj fantazyjne wzory: koła, esy-floresy, kropki. Gotowe owoce ułóż na ozdobnej paterze. Pomiędzy owocami możesz ułożyć związane wstążeczką laski cynamonu.

Świeczniki z koronką

Zrobisz je ze zwykłych słoików o pękatym kształcie. Pojemność słoików może być dowolna, chociaż najładniej wyglądają świeczniki zrobione ze słoików nie większych niż pół litra. Oprócz nich przygotuj także koronkowe serwetki lub gipiurową, szeroką koronkę oraz satynowe, wąskie wstążeczki w wybranym kolorze. Słoiki owiń serwetkę lub koronką z gipiury. Aby się nie zsunęły przewiąż je wstążeczką. Przy krawędzi słoika powstanie falbanka, rozłóż ją równomiernie. Do gotowego świecznika ze słoika wstaw świeczki tealight.

Proste świąteczne dekoracje można zrobić naprawdę bardzo małym kosztem. Wiele materiałów na bożonarodzeniowe dekoracje można przynieść ze spaceru po parku lub lesie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange