Meble z palet do domu

Wybór mebli w sklepach meblowych jest obecnie ogromny. W większości z nich znaleźć można jednak bardzo standardowe modele, które niewiele różnią się między sobą. Takie rozwiązanie nie każdemu odpowiada. Nie brakuje osób chcących urządzić mieszkanie nieco bardziej indywidualnie. Wszyscy ci, którzy zaliczają się do tego grona powinni zapoznać się z meblami z palet. To oryginalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu mieszkania. Jak zrobić meble z palet?

Jakie meble można zrobić z palet?

W zasadzie każde! Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Prawdziwym hitem są wykonywane z palet łóżka, które – o ile tylko dokupimy do nich dobry materac – są naprawdę bardzo wygodne. Palety sprawdzają się także wtedy, kiedy potrzebna jest nam ciekawa kanapa bądź niebanalny fotel. Z doskonałym efektem można zabrać się za wykonywanie z palet stolika czy półki na książki. Jeśli do mebla przykręcimy kółka, będzie on jeszcze bardziej praktyczny. Bez zbędnego wysiłku będzie bowiem można przesunąć go w dowolne miejsce.

Zalety mebli z palet

Takie meble są przede wszystkim naprawdę tanie. Palety nie kosztują wiele, a dodatkowych akcesoriów nie potrzebujemy dużo. Koszty generują w zasadzie tylko dodatki w postaci materaców oraz poduszek i barwnych tkanin. Takie meble to idealny wybór dla wszystkich uważających się za ekologów. Robiąc łóżko czy kanapę z palet, nie marnujemy tak cennego surowca, z którego wykonywane są palety. Meble – o ile zostaną prawidłowo wykonane – są naprawdę bardzo trwałe, co sprawia, że przez lata nie trzeba wymieniać ich na nowe. Bez wątpienia są to argumenty, które powinny przekonać jeszcze niezdecydowanych.

Palety przede wszystkim

Podstawą do wykonania takich mebli są oczywiście same palety. Na szczęście dzisiaj można zdobyć je bez zbędnych problemów. Nie brakuje firm zajmujących się sprzedażą palet. Wiele osób chcących cieszyć się takimi oryginalnymi meblami „poluje” na palety w sklepach budowlanych, w których są one powszechnie wykorzystywane. Niezależnie od źródła pochodzenia palety zawsze wymagają właściwego przygotowania.

Idealnie gładkie!

Palety trzeba przede wszystkim oszlifować. Ten etap pracy jest niezbędny, aby powierzchnia palety była idealnie gładka. W przeciwnym razie mogą pozostać na niej rozmaite zadziory, które mogą boleśnie ranić ciało osób korzystających z mebli. Najlepiej sięgnąć po szlifierkę z tarczą obrotową. Wówczas oszlifowanie palety będzie banalnie proste i zajmie nam najmniej czasu. Jeśli nie mamy gumówki (tak właśnie określa się inaczej szlifierkę), możemy z powodzeniem zastąpić ją wiertarką z krążkiem. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że trudno będzie uzyskać idealny efekt. W niektóre miejsca wiertarka nie jest w stanie dotrzeć. Dla cierpliwych i wytrwałych pozostaje jeszcze opcja ręczna. Klocek z papierem ściernym może jednak doprowadzić nas na skraj cierpliwości. Plus? Pięknie wyrobione mięśnie rąk! Zanim jednak idealnie wyszlifujemy palety, aby nadawały się na meble, minie naprawdę sporo czasu.

Czym łączyć?

Sposobów łączenia palet podczas wykonywania meble jest naprawdę mnóstwo. Świetnie sprawdzają się klasyczne wkręty do drewna. Sięgać można z powodzeniem również po łączniki budowlane, do których zalicza się:
– wkręty;
-płaskowniki;
-kątowniki.

Meble z palet do domu, sama konstrukcja to nie wszystko!

Samo oszlifowanie i połączenie palet w ustalony kształt to nie wszystko, a dopiero początek. Taki szkielet mebla nie wygląda zachęcająco. Nie ma jednak co się zniechęcać, a uzbroić nieco w cierpliwość. Palety możemy pomalować na dowolny kolor. Pięknie wyglądają te jedynie polakierowane. Warunkiem jest tu jednak ładny rysunek drewna samej palety. Jeśli palety są zniszczone, nie da się uniknąć malowania. Świetny efekt uzyskamy, malując palety na biało. Taki mebel będzie niezwykle stylowy i bardzo nowoczesny – biel już od kilku sezonów jest w modzie. Jeśli lubimy bardziej wyraziste kolory, również nie ma przeciwwskazań, aby po nie sięgnąć. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia oraz możliwości finansowe.

Odpowiednie dodatki

Niezależnie od tego czy z palet robimy łóżko, kanapę czy fotel nie możemy zapomnieć o odpowiednich dodatkach. Dobrze dobrany materac, który zapewni komfort użytkowania nowatorskiego mebla to absolutna podstawa. Zakup takich elementów nie stanowi dzisiaj najmniejszego problemu. Jeśli nie chcesz wydać na to majątku, zdecyduj się na zakupy w hurtowni. Nawet jeśli klienci detaliczni nie mogą robić zakupów po cenach hurtowych, to na ogół mogą liczyć na naprawdę korzystny rabat. Doskonałym uzupełnieniem paletowych mebli są ozdobne poduchy, które świetnie podkreślają urok palet.

Meble z palet to doskonała propozycja dla wszystkich właścicieli mieszkań i domów, którzy lubią niecodzienne rozwiązania i nie chcą kupować tego, co wszyscy. Niewątpliwą zaletą mebli wykonanych z palet jest możliwość ich personalizacji. To my – wykonując meble – decydujemy o ich ostatecznym wyglądzie. Możemy dowolnie wybrać szerokość łóżka czy stopień, pod jakim odchylać będzie się oparcie kanapy.

Meble z palet do domu – tanie, efektowne i niepowtarzalne…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange