Czym zastąpić kafle w kuchni?

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. Wiele osób przywiązuje więc ogromną wagę do jej aranżacji. Materiałem, którym bardzo chętnie wykańczamy ściany w kuchni są kafle. Szczególnie chętnie używamy ich nad blatem kuchennym, czyli w miejscu, gdzie najłatwiej o zabrudzenia. Czy płytki ceramiczne można zastąpić innymi materiałami?

Szkło

Szkło idealnie nadaje się jako materiał do wykończenia przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi a zlewem. Jest odporne na trudne zabrudzenia (pryskający tłuszcz) i wodę. Do wyboru mamy przezroczyste i kolorowe tafle szkła. W przypadku wybrania przezroczystej tafli szkła możemy pod nią umieścić tapetę lub grafikę. Do wyboru mam również tafle szklane z gotowymi nadrukami.

Stal

Przestrzeń nad zlewozmywakiem możemy wykończyć także blachą. Dostępna jest także w różnych kolorach, najlepiej pasuje do kuchni urządzonej w stylu industrialnym. Jako okładzina ścian kuchennych najlepiej sprawdzi się stal kwasoodporna. Wybierając blachę w miedzianym odcieniu, będziemy mogli użyć jej także w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym.

Tapety

W kuchni najlepiej sprawdzą się tapety z włókna szklanego lub winylowe. Tapety z włókna szklanego wymagają malowania. Te winylowe nadają się do użycia od razu. Jedne i drugie są niepalne, odporne na wilgoć, można je także zmywać. Są także laminowane fototapety specjalnie przeznaczone do kuchni.

Drewno

Ścianę nad szafkami możemy wykończyć także drewnem krajowym lub egzotycznym. Drewno powinno być pokryte nie tylko impregnatem, ale także warstwą lakieru lub farby do drewna. Drewniana boazeria ociepla pomieszczenie, a zabrudzenia z niej usuniemy łatwo i szybko. Zamiast litego drewna możemy wybrać także sklejkę lub fornir. Stawiając na sklejkę możemy wybierać pomiędzy tą wykonaną z drewna egzotycznego, liściastego lub iglastego. Sklejka jest odporna nie tylko na wilgoć, ale także uszkodzenia mechaniczne. Możemy ją układać w różnych kierunkach, zyskując dodatkowy efekt estetyczny. Płyty wiórowe wykończone fornirem mogą mieć naturalny rysunek słojów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange